Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmek, balık hayırla yorumlanmaktadır. Balık daima kısmet sayılır. Rüyada balık rızk demektir. Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle tabir edilir.
Büyük ve küçük balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri iç içe yaşamaya, içi temizlenmemiş balığı yemek iftira yapmaya, hile ve entrikaya yorumlanır. Yunus balığı yoksul için fakirlikten kurtulmaya, bir şeyden çekinen için emniyete işaret eder.
Rüyada balık tuttuğunu gören kimsenin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık tutmak büyük servet demektir. Rüya sahibinin temiz suda yüzen balıklar görmesi zenginlik ve mutluluğa işaret eder.
Rüyada balık yemek, kişinin rüyasında balık yemesi zenginlik, mutluluk, mal, para, mülk, çocuk sahibi olunacağına yorumlanır. Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye tabir edilir. Ayrıca rüyada balık yemek, rüya sahibi hamile ise kolay bir doğum geçireceğine, erkek ise şansının açılacağına delalet eder. Rüyada yediğiniz balık tuzlu ise sürekli kazanç sağlayacağınız bir mülke sahip olacağınıza işarettir. Yenen balığın kızartılmış olması da misafirliğe davet edileceğinizi işaret eder. Eğer yediğiniz balık bayat ise bu evleneceğiniz kişinin kötü huylu olacağı anlamına gelir.
Rüyada balık satın alan kişinin kısa bir süre içerisinde evleneceğine delalet eder.
Rüyada ölü balık görmek, rüyada ölü balık görmek veya su üzerinde ölü balıklar görmenin uğursuz bir çağrışımı bulunmaktadır. Rüya sahibinin yaşacağı bazı olaylardan ötürü umutsuzluğa kapılacağı anlamına gelmektedir.
Rüyada balık tutmak, büyük bir kısmet olarak tabir edilir. Rüyada balık tuttuğunu gören kişinin eline toplu miktarda para geçeceği, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacağını ifade eder.
İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki: “Rüyasında gayet büyük ve cesim bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin zengin kızı ile evlenmeye delâlet eder.”
Seyyid Süleyman demiştir ki: Balık avladığını gören, helalinden kazanır. Yine balığı avlayıp yediğini görenin çok sevineceğine işaret eder. Devamlı ve hayırlı mala işarettir. Çünkü tuz, balığı kokmaktan beri kılar. Rüyada balıktan bir şey aldığını görmek, devletin askerinden bir nesneye nail olmaya işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir