Rüyada Ayna Görmek

Rüyada ayna görmek, kişinin aynada kendi yüzünü görmesi, evlenmeye ya da çocuğa, aynaya bakıp bir şey görmemek hayal kurmaya, aynanın güzelliği kadının güzelliğine, aynanın kırılması kadının ölümüne, aynanın çirkinliği kadın ya da erkeğin çirkinliğine, gümüş ayna sıkıntı ve üzüntüye, altın ayna dini güzelliğe, ayna kirli ise kişinin kabilinin lekeli ve kirli olduğuna delalet eder. Ayna bazen de yolculuğa işarettir.
Rüyada bekar kimse kendini aynaya bakarken görürse çok mutlu bir haber alacağına işarettir. Kişinin mutlu ve güzel bir evlilik yapacağını müjdeler.
Cabirü’l-Mağribî demiştir ki:” Rüyada aynada güzel bir yüz görmek, ferahlık ve sevince, çirkin yüz görmek de hüzün ve kedere delâlet eder.”
İbn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada ayna görmek, büyüklüğü ve parlaklığı derecesinde, rüya sahibinin “- yükselmesine ve mevki elde etmesine delâlet eder.”
Ebu Said El Vaize göre: Ayna yorumunda ikilik vardır. Çoğunluk, aynının rüyada görülmesini mürüvvet olarak kabul ediyor. Aynada yüzünü gören bolluğa kavuşur. Aynada yüzünü güzel ve sakalını siyah gören, eğer aslında öyle değilse, halka karşı cömert davranır ve herkese iyilik eder olarak tanınır. Eğer sakalını beyaz görse fakir düşer. Yüzünde beyaz kıllar olduğunu ve onları yolduğunu gören, bulunduğu dereceden daha aşağılara düşer.
Cafer i Sadik a göre; rüyada ayna görmek yedi şekilde tabir olunur: Eş, çocuk, rütbe ve memuriyet, emir, sadık dost, ortak, güzel bir iş.
Rüyada kırık ayna görmek, iyiye yorumlanmaz. Rüya sahibinin gam ve kedere boğulacağı bir sorun yaşayacağına işaret eder.
Rüyada altın ayna görmek, rüya sahibinin sıkıntılardan sonra gelecek olan esenliğe, bolluğa, berekete ve dini duyguların güçlenmesine delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir