Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada ayakkabı görmek, kişinin rüyasında ayakkabı görmesi, berekettir. Rüya sahibinin huzura ereceğine ve ailesinin mutlu olacağına işaret eder. Rüyada rahat, yumuşak ve güzel ayakkabı hayır ve berekete, dünya rahatlığına, dar ayakkabı gam, keder, sıkıntı ve zorluklara delalet eder. Bazı alimlere göre ayakkabı görmek rüya sahibinin güç ve kuvvet kazanacağına, kendisine hizmet edecek bir kadına işaret eder.
Cafer-i Sadık’a göre (r.a): ayakkabı yumuşak olup ayak içinde rahat ederse bu altı şekilde yorumlanabilir. Eş, hizmetçi, rızk, zafer, menfaat, para olarak bilinir.
Rüyada ayakkabı giymek, rüya sahibinin giydiği ayakkabı rahat ise yakın zamanda huzura kavuşacağına işaret eder. Eğer ayakkabı yırtık ise bu rüya iyiye yorumlanmaz. Rüya sahibinin tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada bir başkasının ayakkabısını giymek, rüya sahibinin korkularından kurtulacağına delalet eder. Bazen de oldukça büyük bir güce kavuşacağına ve iş hayatında büyük başarılar elde edeceğine yorulabilir.
Rüyada siyah ayakkabı görmek, bazen zorluğa bazen de sorun ve sıkıntıların biteceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin siyah ayakkabı giymesi katılacağı bir daveti veya töreni de işaret eder.
Rüyada eski ayakkabı görmek, eski ayakkabı hayra işarettir. Bazı tabirlerde eski ayakkabı görmeyi bir uyarı olarak ifade eder. Ayrıca eski ayakkabı görmek geçim sıkıntılarına ve takvaya da işaret eder.
Rüyada dar ayakkabı görmek, İbn’i Şirin’e göre: ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer. Ayakkabının dar olması sıkıntıya ve borca işarettir. Ayağında dar bir ayakkabı olduğunu gören kedere ve sıkıntıya düşer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir