Rüyada Ateş Görmek

Rüyada ateş görmek, birçok farklı şekilde yorumlanır. Rüyada ateş görmek, bazen müjde ve berekete, bazen savaş ve korkuya, bazen de zarar ve günaha işaret eder. Rüya sahibinin kalbini yakan ateş kara sevdaya, ağaçları yakan ateş, değerli bir insanın ölümüyle meydana gelecek zorluklara, ateşe zorla sokulmak hapisse, yakın ateşte ısınmak korku ve sıkıntıya, kışın ateşte ısınmak zenginliğe, karanlıkta ışık saçmak amacıyla ateş yakmak insanları bir konuda uyarmaya, ateşe girip ondan zarar görmek günah işlemeye, ateşin üzerinden atlamak ya da ona girip ardı sıra çıkmak Cennet’e girmeye, insanların çevresinde toplandığı ateş bereket, bolluğa delalet eder.

Rüyada ateş söndürmek, ateş söndürmek iyi haberlere delalet eder. Rüya sahibi ateşin çevreye zarar verdiğini görüp söndürmesi kişinin kısmetinin açılacağını işaret eder.

Rüyada evin yanması, rüya sahibi evinin ateşler içinde yandığını görmesi ama hiç duman olmaması, hayırlıdır. Kişinin umre ziyareti yapacağı müjdelenir.

Rüyada ateşin göğe yükselmesi, rüya sahibi bir yerde ateşin göğe doğru alevlenerek yükselmesi görüyorsa topluca işlenen çirkin davranışlara yorumlanmaktadır. Ateş bir alanda yangın alevli ve uğultuluysa savaşa işaret eder.
Rüyanızda bilmediğiniz bir yerde ateş olduğunu görmeniz dinsizliğe, birinin kıyafetine ateş düştüğünü görüyorsanız, o kişinin başının belada olduğuna, korku ve endişeli olacağına işaret eder. Büyük bir ateşte odunların yandığını görmek, o yerde fitne ve savaş çıkacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada soba ya da ocak ateş görmek, rüya sahibinin çocuk sahibi olmak için plan yaptığı veya çocuklarından yana sevinç yaşayacaklarına işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir