Rüyada At Görmek

Rüyada at görmek, güzel şeyler ifade eder. Birçok farklı şekilde yorumlanır. Rüyada at görmek makama, şana ve rütbeye delalet eder. Kişinin kazanacağı zaferlere, işinde yükseleceğine işaret eder. Rüyada kuyruğu, yelesi ve ayakları kızıl olan at dindarlığı temsil eder.
İmam Cafer Sadık (a.s): Atı mertebe, izzet, hükümdarlık, büyüklük, hayır ve bereket şeklinde yorumlamıştır.
Danyal (a.s.): Rüyada at görmek, izzet, şeref ve devlete delalettir. Kirmani de demiştir ki: Düşmanı ve rakibinizi yenmeye de işarettir. Rüyada at görmek, her şekilde iyi bir rüyadır.

Rüyada ata binmek, ata binen kişi hamile ise veya ata binen kişinin eşi hamile ise çocuğun erkek olacağına işaret eder. Ayrıca kişinin ata binmesi bir yola gideceğine delalet eder. Eğer ata binmeyi bilmeyen bir kişi ata bindiğini görüyor ise mesleğinde göstereceği başarı sayesinde yükseleceğini işaret eder.

Rüyada attan inmek ya da düşmek, ata binmenin hayırlı olduğu fakat attan inmenin kötü olduğu yorumlanır. Rüya sahibi zorluğa, sıkıntıya düşer. Eğer rüya sahibi attan düştüğünü görür ise sağlığını kaybedeceğine ve maddi zarara uğrayacağına işaret eder.

Rüyada at yediğini görmek, kişi için hiç iyi değildir. Rüya sahibi rüyasında atı satıyor ise birisiyle kavga edeceği ya da aile hayatında geçimsizlik yaşayacağı anlamına gelir.
Rüyada beyaz at görmek, rüya sahibi bekar ise gönlüne hayırlı bir aşk düşeceği ve duygularının karşılıklı olacağı, sevdiği kişiye kavuşacağı anlamına gelir.
Rüyada Halis kızıl kısrak bir at görmek, dindar, neşeli ve şöhretli bir kadına işaret eder. Alaca kısrak, güzellik ve mal ile meşhur bir kadındır. Her tarafı, yelesi ve kuyruğu kızıl olan kısrak, neşeli, sevinçli bir kadındır.
Rüya sahibinin gördüğü at, yelesi ve kuyruğu siyah ve diğer yerleri kızıl olan atı rüyada görmek, izzet ve yüceliğe işarettir. Bazı tabirciler göre zengin bir kadına delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir