Rüyada Araba Görmek

Rüyada araba görmek rüyanın içeriğine göre çok fazla anlam ifade etmektedir. Araba geçim konusunda alınacak tedbirleri işaret eder.
İmam Nablusi ’ye göre: Araba rüya sahibinin geçimi için aldığı tedbiri gösterir. Çünkü araba, birçok parçadan meydana gelir. Çeşitli şeyler yüklenilerek bir yerden diğer yere nakleder. Bir kime rüyada arabaya bindiğini ve arabanın kolları altında da birtakım insanlar olduğunu görse; rüya sahibinin onlara hükümdar olmasına veya hayırlı evlat sahibi olacağına rehberlik eder.

Rüyada araba almak, rüya sahibinin hayal ettiği, almayı beklediği şeye sahip olacağına, kazanacağına, elde edeceğine işarettir. Kişinin çalıştığı işi değiştirebileceği, yeni ve daha iyi bir işe başlayabileceği ya da yaşadığı evi değiştirip, yeni bir ev satın alıp yerleşeceğine tabir edebilir.

Rüyada beyaz araba görmek, beyaz araba hayırlıdır, rüya sahibinin maddi açıdan tedbiri ifade eder. Rüyada beyaz araba satın almak kişinin güzel ve temiz hayalleri olduğuna, yakınındaki insanlara yardımı dokunduğuna ve bunun mükafatını göreceğine işaret eder. Bazı tabirlerde beyaz araba gelinliğe ve evliliğe yorumlanır. Rüya sahibi kız ise evlenebilir ve yeni bir ev, arabaya sahip olabilir.

Rüyada siyah araba görmek, aile içinde yaşanabilecek maddi sıkıntıları işaret eder. Siyah araba rüya sahibinin talihsiz bir haber alacağını veya bir yakınının ölüm haberini alacağına delalet eder.
Rüyada araba kazası yapmak, iyi şekilde yorumlanmaz. Rüya sahibinin kötü bir döneme gireceğine, işini kaybedeceğine ve bununla beraber zor günler geçireceğine işaret eder. Bazı tabirlerde bu durum farklı bir şekilde ifade edilir. Kişi beklemediği, ani ve şaşıracağı bir haber alabilir. Rüya sahibi beklemediği bir işe kavuşabilir. Hayatında kimse yokken evliliğe gidecek bir ilişkiye başlayabilir.
Rüyada araba kullanmak, genellikle iş ve meslek hayatını, çalışkanlığı sayesinde iş hayatında başarılı olacağını ve mevkiinde yükseleceğini işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir