Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmenin birçok farklı tabiri vardır. Rüyada görülen altın genellikle maddi olarak zengin olunacağına, arzulara ulaşmaya, sevince ve neşeye işaret eder. Maddi ve manevi dilekleriniz gerçekleşeceği ve rüya sahibi hasta ise şifa bulacağı müjdelenir. Bazen de rüya sahibinin planladığı veya tereddütte olduğu konularda emin bir şekilde ilerlemesi, yolunun açık olduğuna da işarettir. Yani bu durumlarda yapmak istediğiniz şeylerin olumlu olacağına dair bir uyarıdır. Bazende altın görmek sevgiliye, yardımcıya, ferahlık ve safa veren hayra delalet eder. Bazen de ilimlere, imana, hidayete işarettir.
Rüyada birinin size altın vermesi, rüyada ölü birinin size altın vermesi sıkıntıdan ve kederden kurtulacağınızı işaret eder. Eğer verilen altının miktarı fazla ise ya da külçe altın halinde ise bulunduğunuz işte yüksek bir makama erişeceğinize işaret eder.
Rüyada altın dağıtmak, rüya sahibinin altın sahibi olup bu altınları dağıtığını görmesi, üzerinde olan borçları ödemesine işaret eder.
Rüyada hamile bir kadının altın görmesi, rüya sahibinin hamile olup rüyada altın görmesi bebeğinin kız olmasının habercisidir.
Rüyada altın yüzük takmak, bekar bir kız ya da erkek rüyada yüzük taktığını görür ise iyi bir evlilik yapacağına işarettir.
Rüyada altın bilezik takmak, rüya sahibine miras kalacağına işaret eder. Saidü’l-Vaaz demiştir ki: Kollarında altın bilezik olduğunu görmek, bir yerden gelecek mirasa delâlet eder.
Rüyada altın zinnet eşyaları görmek, rüyada altın kolye hayırlı kabul edilip, mutlu olacağınız haberler alacağınıza işaret eder. Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada görülen gerdanlık altından ve kısmen diğer şeylerden ise, hacca, tamamı altından olursa, velayet ve memuriyete delâlet eder.
Rüyada altın kaybetmek, rüya sahibinin karşısına çıkacak fırsatı kaçıracağı veya geçmişte kaçırmış olduğunu ifade eder. Bazen de rüyada altın kaybetmenin kişinin dini görevlerini yerine getirmediği şeklinde anlam taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir