Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak, rüyada ağlamak birçok farklı anlam ifade eder. Rüya tabirleri rüyada görülen diğer durumlara bağlı olarak yorumlanır. Genellikle ağlamak, sevince, mutluluğa kederden kurtulmaya, güzel haberler alınacağına işarettir.
Rüyada bağırarak yüksek sesle ağladığını görmek, Rüyada yüksek sesle, bağırarak, hıçkırarak ağladığınızı gördüyseniz bu gerçek hayatınızda kısa bir süre içerisinde ağlayacağınız anlamına gelir. Ayrıca rüyada bağırarak ağlamak, o yer halkı için bir musibet geleceğine yorumlanır.
Rüyada sessiz sessiz ağlamak, rüyada sessiz, içli içli ağladığını görmek, maddi ve manevi açıdan bereketli bir sürecin başlayacağını işaret eder. İmam-ı Nablusî şöyle der: “Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur’an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin almasına işaret eder.’’ Kirmani şöyle der: Rüyada ağlamak, büyük bir rahata çıkıp sevinir. Fakat, bağırarak, inleyerek ağlayan felakete uğrar. Gözlerine dolan yaşın, dışarıya akmadığını gören; helal mal kazanır. Soğuk gözyaşı; üzüntüden feraha çıkmaya, sıcak gözyaşı; keder demektir.
Rüyada kan ağlamak, rüyada kan ağlamak ailenizden veya dostlarınızdan birinin sıkıntısını paylaşmak ve onun için üzüleceğiniz şeklinde yorumlanır. Bazı durumlarda rüyada kan ağladığını görmek, önemli fırsatların kaçacağına ve bununla beraber pişmanlık duyacağınıza işaret eder.
Rüyada gelinlik ile ağlamak, rüyayı gören kişinin, sevinç gözyaşları dökeceğine, hayırlı ve kazançlı bir işe adım atacağını ve rahata erişeceğine işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir