Rüyada Ağaç Görmek

Rüyada ağaç görmek, bu rüyanın tabiri, ağacın cinsine, niteliğine, faydalı ya da faydasız olma gibi özelliklerine göre yorumlanır. Rüyada ağaç görmek, yakın bir zamanda evlenip aile kuracağınıza, çoluk çocuğa karışacağınıza ve bu aile hayatınızda mutlu ve huzurlu günler geçireceğinize delalet eder. Ayrıca bazı tabirlerde bir tartışmaya girebileceğinize de işaret edebilir.
Rüya sahibinin rüyada ağaç görmesi, dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamını şeklinde yorumlanır. Rüyada yaprağını döken büyük ağaç görmek ağacın cinsine göre sevinç ya da üzüntüye; fakirlik ya da zenginliğe, meyveli ağaç zengin birine, meyvesiz ağaç yoksul birine tabir edilir. Çok yapraklı ağaç görmek; sizin yumuşak huylu biri olduğunuza, az yapraklı ağaç görmek; sert biri olduğunuza, bir ağacın sizinle konuştuğunu görmek; insanları şaşırtacak bir iş yapacağınıza delalet eder.
Rüyada herkes tarafından bilinen bir ağacı görmek, dine, gövdesi imana, suyu namaza, kabuğu rızka, yaprağı ise iyilik ve güzelliğe alamet eder. Ağaç ne kadar güzel olursa, dinî inancınız da bir o kadar güzel olur ve ağaç ne kadar kuruysa ve dal, yaprak vs. şeylerden yoksunsa, malınız da aynı oranda eksilecek demektir.
İmam Cafer Sadık (a.s)’a göre Rüyada ağaç görmek on bir farklı anlamı vardır. Bunlar hâkim, altın, tacir, savaşçı, bilge, mümin, kafir, unvan, husumet, savaş ve münafık.
Hz. Danyal (a.s) ise kişinin rüyada ağaç görmesini büyük bir şahsiyeti görmeye işaret etmiştir. Ağaç, insanlara tabir edilir.

Rüyada meyve ağacı görmek, bu rüya manevi hayatınızdaki yaşanacak olumlu yöndeki değişimleri işaret eder. Meyve ağacı kişisel gelişime de yorulur. Rüyanızda ağacın üzerindeki meyveleri net olarak görebilmişseniz yakın zamanda nimetlerinizin artacağına delalete eder. Meyveler bereketi simgelediğinden hanenizdeki kazanç artabilir ve özellikle bu meyveleri toplamışsanız bu rüya gelirinizin artacağına alamet eder.

Rüyada meyvesiz ağaç görmek, meyvesiz ağaç müslüman için amelsiz ilme, kendisinden fayda hâsıl olmayacak kimseye tabir edilir. Meyvesiz büyük ağaçlar, sert şöhret sahibi, kendilerinde zenginlik, mal ve hayır olmayan insanlara işaret eder. Meyvesiz ağaç; yoksul birine delalet eder.

Rüyada ağaç yaprakları görmek, ağaç yaprakları topladığınızı görmek; topladığınız yaprak miktarınca altın elde edeceğinize tabir edilir. Rüyanızda gördüğünüz ağaç yaprakları yeşil, büyük ve hayat dolu ise; yaşamınızın uzun olacağına işaret eder. Yaprakları dökülmüş bir ağaç ise bir süre geçim sıkıntısıyla karşılaşabilirsiniz.

Rüyada ağaç kesmek, rüya sahibinin canını sıkacak bazı olaylarla karşılaşabileceğine tabir edilir. Ağacı kökleriyle birlikte kestiğinizi görmüşseniz bir kimseyi konumundan edeceğinize yorumlanır.

Rüyada ağaç diktiğini görmek, rüyasında kendi bahçesinde çeşitli ağaçlar diktiğini gören kimsenin, çocuğu olacağına yorulur. Çocuklarının ömürlerinin uzunluk ve kısalığı ekmiş olduğu ağaçların ömrüne göre tabir edilir. Rüyasında bir fidan ekse ve bu fidanda filizlenmeye başlasa, o kişi bir aileye damat olmasına işaret eder. Ağaç dikmek, çocuklarınızın veya malınızın çoğalacağına ve sevineceğinize de tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir