Rüyada anahtar görmek pek çok şekilde yorumlanır. Rüyada anahtar ile kapı açtığını gören kişi için Allahu Teâlâ’nın lütuf ve ihsanına delalet eder.
Kirmanı demiştir ki: Rüyada anahtar ile bir yeri açtığını görmek hayra, kapamak ise şerre delâlet eder.
Cafer-i Sadık hazretleri derler ki: Anahtar, güç işlerin açılmasına, keder ve gamdan kurtulmağa, hastalıktan şifa bulmağa, muradın hâsıl olmasına, dinde kuvvete, duanın kabulüne, ilim ve marifete delâlet eder.
Cabirü’l-Mağribî demiştir ki: Rüyada elinde bir anahtar olduğunu görmek, temiz su ile abdest almaya ve ibadetlerde devama işarettir. Elinden anahtarın düştüğünü görmek, namaz hususunda tembelliğe delâlet eder. Anahtar, Allah tan bir şey istemeyle, dua ve istiğfar ile tabir edilir.
Rüyada kırık anahtar görmek, çevrenizde hakkınızda kötü konuşan dostlarınız olduğuna işarettir. Aynı zamanda sıkıntılı bir dönem geçireceğinize, iş hayatınızda, sağlık konusunda, maddi konularda sorunlar yaşayacağınıza alamettir.
Rüyada anahtar hediye etmek, rüya sahibinin hırsını yenmesine ve şanslı bir döneme gireceğine işarettir. Ayrıca içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulacağına, işinde yükseleceğine işaret eder.
Rüyada anahtar kaybetmek, anahtar kaybetmek kadın ve erkek için farklı şekilde yorumlanır. Erkek için, anahtar kaybetmek ev değişikliği yapacağına, kadın için ise eşiyle yaşayacağı sorunlara işarettir.
Rüyada anahtar almak, anahtar aldığını gören kişi, hazine bulur veya toprak sahibi ise büyük ölçüde yararlanır, kazanç sağlar. Bazı tabirlerde de hayallerini gerçekleştirebileceği bir işe girebileceğini, karşısına çıkan fırsatları doğru değerlendireceğini ve kazançlı sonuçlar elde edeceğini delalet eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir